Siliconen kralen combineren met haakwerk
dit Gastblog is geschreven door Marit – Hugs and Things.
Lees mee en geniet van dit stuk vol inspiratie!
Gehaakte projecten zijn natuurlijk sowieso al prachtig, maar soms wil je nét dat beetje extra toevoegen. Een leuk detail, een kleuraccent of een materiaal dat je project een moderne uitstraling geeft. Siliconen kralen zijn daar perfect voor! Ze combineren heel mooi met haakwerk en zijn verkrijgbaar in ontzettend veel kleuren, vormen en prints. Daardoor passen ze bij bijna ieder project. Bij Hugs & Things vind je een heel ruim assortiment: van rustige natuurtinten tot vrolijke bloemenprints en zachte pastelkleuren.
Siliconen kralen worden regelmatig gebruikt in combinatie met haakwerk. Niet alleen voor babyprojecten, maar ook voor woondecoratie en accessoires. In deze blog deel ik een paar leuke ideeën waarmee je meteen aan de slag kunt.

Een box-mobile met kralen
Een van de leukste manieren om siliconen kralen te combineren met haakwerk, vind ik een box-mobile. Gehaakte figuurtjes zoals wolkjes, sterren, maantjes of diertjes krijgen meteen een sjieke uitstraling wanneer je ze combineert met siliconen kralen in bijpassende kleuren.
Zoals in dit haakpatroon van de Walvis Mobiel, een Gek op Haken ledenpatroon van ontwerpster Claudia.
Je kunt bijvoorbeeld kiezen voor:
- zachte beige- en zandtinten voor een rustige babykamer;
- vrolijke pastelkleuren voor een frisse uitstraling;
- natuurlijke kleuren gecombineerd met houten ringen voor een Scandinavische look.
Het leuke is dat je eindeloos kunt variëren. Rijg siliconen kralen op de draden waaraan de figuurtjes hangen, of wissel ook hier af en met gehaakte kralen. Gebruik verschillende vormen voor nog meer afwisseling.
Werk je aan een babyproject? Controleer dan altijd goed of alles stevig bevestigd is en hang een mobile altijd buiten bereik van baby’s. Veiligheid blijft natuurlijk het allerbelangrijkst. De siliconen kralen van Hugs & Things zijn uiteraard getest op schadelijke stoffen.


Sleutelhangers met een zachte uitstraling
Ook sleutelhangers zijn perfect om haakwerk en siliconen kralen te combineren. Een klein gehaakt hartje, bloemetje of mini-knuffeltje krijgt meteen een moderne uitstraling wanneer je er een paar siliconen kralen aan toevoegt.
Denk bijvoorbeeld aan:
- Een gehaakt figuurtje combineren met neutrale kralen;
- Een opvallende printkraal gebruiken als eyecatcher;
- Werken met verschillende vormen kralen voor extra speelsheid.
- Een siliconen figuurtje in combinatie met een omhaakte kraal.
Satijndraad of stevig koord werkt voor het maken van sleutelhangers vaak prettiger dan gewoon garen. Daardoor blijft je sleutelhanger mooi in vorm en kan hij beter tegen dagelijks gebruik. Bij Hugs & Things vind je naast kralen ook verschillende soorten koord, clips en sleutelhangerhaakjes die hier perfect voor zijn.
Wandhangers en decoratie
Siliconen kralen passen ook heel goed bij woondecoratie. Denk bijvoorbeeld aan een gehaakte wandhanger met kralen tussen de verschillende onderdelen, of een decoratieve hanger met kwastjes, houten ringen en gehaakte bloemen.
Juist de combinatie van zacht haakwerk met het matte siliconen materiaal geeft een heel mooi effect. Het oogt modern, maar toch warm en handgemaakt.
Kleuren combineren
Dit vind ik zelf misschien wel het leukste onderdeel: kleuren kiezen! Omdat siliconen kralen tegenwoordig in ontzettend veel kleuren verkrijgbaar zijn, kun je jouw project helemaal afstemmen op je eigen stijl.
Een paar combinaties die altijd mooi werken:
- Room en Beige gecombineerd met bijvoorbeeld vergrijsde Roze- of Blauwtinten.
- Saliegroen met neutrale tinten;
- Terracotta gecombineerd met crèmekleuren;
- Zachte pasteltinten voor babyprojecten.
Bij Hugs & Things zijn alle 75 kleuren uit het vaste assortiment verkrijgbaar in meerdere vormen, waardoor kralen gemakkelijk met elkaar te combineren zijn. Extra fijn wanneer je vaker projecten maakt in dezelfde stijl.
Klein detail, groots effect
Wat ik zo leuk vind aan siliconen kralen in haakwerk, is dat een klein detail meteen een compleet andere uitstraling kan geven. Een simpel gehaakt project voelt direct moderner, speelser of juist luxer aan door een paar goed gekozen kralen toe te voegen.
En weet je? Het blijft ook gewoon ontzettend leuk om kleuren en vormen bij elkaar te zoeken. Voor je het weet ben je alweer een heel nieuw project aan het bedenken!
Gebruik jij weleens siliconen kralen in combinatie met haakwerk?
Veel haakplezier!
Groetjes Marit – Gastblogger
Download het gratis e-book Negen Vrolijke Dierenvriendjes
Deze Vrolijke Dierenvriendjes zijn ontworpen door Marjan van der Leer, exclusief voor Gek op Haken. Het staat vol met foto’s en duidelijke patronen.